Pomáháme lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám prožít ještě radostný čas.

Podporuje Centrum Seňorina

To poskytuje odlehčovací službu pro osoby trpící Alzheimerovou nemocí a stará se o nemocné během krátkodobého pobytu proto, aby si rodinní pečující mohli odpočinout od každodenní rutiny v době např. přechodného pracovního vytížení, dovolené nebo třeba jen návštěvy přátel. Odpočatí pečující se pak starají o své blízké trpící touto krutou nemocí s novou, neutuchající energií.

Podporuje vzdělávání rodinných i profesionálních pečujících

Odborná vzdělávací činnost je velmi důležitá součást naší práce. Pořádáme akreditované kurzy pro rodinné pečující i pro profesionální pečovatele. Předcházíme nebezpeční vyhoření. Poskytujeme také bezplatné konzultace. Budeme vděčni za jakoukoli podporu této činnosti. Díky tomu se důstojná péče o seniory bude šířit rychleji.

Zavádí Montessori principy

Jsme průkopníky uplatňování Montessori principů v péči o seniory. Jsme přesvědčeni, že sociální práce s osobami s počínající demencí lze dělat i jinak než jen uspokojením základních potřeb – hravě, smyslupně, zodpovědně. Učíme rodiny, jak dát těmto seniorům pocit potřebnosti, jak používat respektující přístup. Na tato témata pravidelně pořádáme školení jak pro veřejnost, tak pro odbornou veřejnost.

Organizuje Alzheimer Café

Konkrétní pravidelné měsíční setkávání nemocných, jejich rodin a odborníků z řad lékařů vzniklo na základě potřeby vzájemné podpory. Během otevřených setkávání dbáme na otevřenou komunikaci, diskrétní prostředí a odpovědi na otázky. Jde o přímou podporu konkrétních lidí s jejich individuálními problémy.

 

Více o našem nadačním fondu se dozvíte na WWW.NFSENORINA.CZ

Nadační fond Seňorina

Máte na nás dotaz? Napište nám.

Najdete nás

Nadační fond Seňorina
Na Poříčí 36, Praha 1, 110 00

senorina@nfsenorina.cz